Anasayfaya dön
Sosyal Medya
Hata
Hata
Blog

Araç Kiralama Şartları Nelerdir?

 

Son dönemlerde oto kiralama hizmetleri en sık araştırılan konuların başında gelmektedir. Özellikle farklı modellerde araç kullanmayı seven ve doğrudan satın alacak kaynaklara sahip olmayan kişiler için oto kiralama hizmetleri büyük biz çözüm olmaktadır. Araç kiralama süreci oldukça kolay ve kısa sürmektedir. Bu süreç içerisinde istenilen bazı belgelerin de bulundurulması gerekmektedir.

 

 Oto Kiralama Hizmeti Nedir?

 

 Belli bir ücret ve süre karşılığında araçların kiralanması ve bu sürede kullanılması hizmetlerine oto kiralama hizmetleri adı verilmektedir. Oto kiralama hizmetleri çoğunlukla günlük olarak yapılmaktadır. Günlük oto kiralama pratik, ekonomik oluşu nedeniyle her gün yoğun rağbet görmektedir.

 

 Bunlar dışında araç kiralama hizmetlerinden bazıları transfer hizmeti, şoförlü oto kiralama hizmetleri, filo kiralama, uzun dönem oto kiralama, aylık ve günlük oto kiralama hizmetleridir. Kişiler hangilerine ihtiyaçları varda oto kiralama hizmetlerinden faydalanabilmektedir.


İlginizi Çekebilir: Araç Kiralama Nedir? Nasıl İşler?

 

 Oto Kiralama Şartları Nelerdir?

 

 Araçlar bir yerden bir yere ulaşmada büyük kolaylık sağlamaktadır. Bu nedenle araç kiralama hizmetleri günümüzde çok yaygınlaşmıştır. Araç sahibi olmadan da araçlar ile seyahat etmek mümkündür. Fakat oto kiralama hizmetlerinden faydalanmak için bazı şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Bu şartlar şunlardır:

 

 - Araç kiralamak istene kişilerin en az iki senelik ehliyete sahip olması gerekmektedir. Araç lüx ise bu süre 3 yıla çıkmaktadır.

 

 - Araç kiralama hizmetlerinden en önemli şart 21 yaş şartıdır. Ekonomik bir araç için sürücünün 21 yaşından büyük olması gerekir.

 

 - Araç kiralama hizmeti alındığında yasal olarak aracı sadece kiralayacak kişimin kullanması gerekmektedir. Eğer bir başkası da araç kullanacak ise mutlaka önceden bildirilmelidir.

 

 - Araç kiralanırken ödenecek ücrete dahil olan bir kilometre sınırı bulunmaktadır. Bazı araçlarda sınırsız km seçeneği de bulunur. Sınırlı araçlar ise km aşım durumunda kişilerden ekstra ücret talep edilebilmektedir.

 

 - Kiralanacak araçlar yapılan kaza durumlarında gerekli olan şartlar yerine getirilir ise kasko zararı karşılamaktadır. Araç sürücüsü aracı başında uyuşturucu veya alkol kullanır ise sigortanın da geçerliliği yok olmaktadır.

 

 Araç Kiralamak İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

 

 Araç kullanmak ulaşım alanında en büyük konforlardan birisidir. Araç kiralama hizmetlerinden yararlanmak isteyen pek çok kişi bulunmaktadır. Genel olarak bakıldığında satın almaktan daha mantıklı olduğu için oto kiralama hizmetleri tercih edilmektedir. Araç kiralamak isteyen kişilerin araç kiralama konusunda gerekli belgeleri bilmeli ve bu belgeleri hazır etmesi gerekir. Araç kiralama hizmetlerinde gerekli belgeler şunlardır:


İlginizi Çekebilir: Üsküdar Oto Kiralama

 

 - Ehliyet fotokopisi

 - Kimlik fotokopisi

 - Yurt dışından gelenler için pasaport fotokopisi

 - Yedek şoför var ise yedek şoförün ehliyeti şeklindeki belgelerin hazırlanması gerekilir.

 

 Araç kiralama hizmetlerinde gerekli olan belgelerin istenmesinin bazı nedenleri vardır. Bu durum araç kiralayacak olan kişiler ile firma arasında yapılan bir sözleşme şeklinde olmaktadır. Oto kiralama hizmetleri veren firmalar kiralama işleminden emin olmak için bu belgeleri istemektedir. Bu belgelerin hazırlanması ve şartların yerine getirilmesi halinde araç kiralama hizmetlerinden sizler de faydalanabilirsiniz.

 

 Araç Kiralama Hizmetleri Neden Tercih Edilmektedir?

 

 Araç kiralama hizmetleri son yıllarda pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Çeşitli kurallar ve şartlar yerine getirildiği zaman herkesin araç kullanılması mümkündür. Araç kiralama hizmetlerinin kişilere büyük avantajları bulunmaktadır. Araç kiralayan kişilere olan avantajları şunlardır:

 

 - Aracın bakım ve onarım hizmetlerini firma karşılamaktadır.

 - Kilometresi düşük bir şekilde güzel araçlar kiralanabilmektedir.

 - Model ve donanım konusunda araçlar kullanılabilmektedir.

 

 Bütün bu sebeplerden dolayı kişiler araç kiralama hizmetlerinden faydalanmaktadır. Araç satın almaya göre çok daha düşük maliyetli olan bu hizmetlerden yararlanmak mümkündür.


İlginizi Çekebilir: Üsküdar Araç Kiralama


Önemli Not: 

  • Sitemizde yer alan Blog yazıları Metin yazarları tarafından hazırlanmakta olup  sitemizi takip eden, yazılarımızı okuyan kişi yada kişiler için verilen bilgilendirici içerik dökümanlardır. 
  • Metinler airrentacar.com için hazırlanan özel metinler olup, kopya olarak başka yerlerde servis edilmesi yasaktır. 
  • Kelimeler ve cümleler mümkün olduğunda kontrol edilerek hazırlanmaktadır. 
  • Metin yazarları tarafından hazırlanan bu blog yazıların Hukuksal olarak bir geçerliliği olmadığını hatırlatmak isteriz.