Anasayfaya dön
Sosyal Medya
Hata
Hata
AİR RENT A CAR BİLGİ GÜVENLİĞİ VE GİZLİLİK POLİTİKASI

Air Rent A Car, kurumsal bilgiyi değerli bir varlık olarak kabul eder. Faaliyetler sırasında kullanılan, Air Rent A Car’a ve/veya iş paydaşlarımıza ait her türlü kurumsal bilgi ve bilginin bulunduğu ortam, işimiz ve sorumluluklarımız açısından kritik önem taşır ve uygun şekilde güvenliğinin sağlanması gerekir. Güvenlik kavramı, gizlilik (bilgilerin yetkisiz kişilerin eline geçmesinin engellenmesi), bütünlük (tam, doğru, yetkisiz olarak değiştirilmemiş) ve kullanılabilirlik (gerektiğinde kullanıma hazır olması) olarak 3 bileşenden oluşur ve bu ana bileşenlerden herhangi birinde oluşabilecek bir güvenlik zaafiyeti Air Rent A Car’ın iş faaliyetlerinin bütünlüğü ve itibarı üzerinde ciddi bir etkiye neden olabilir.

Bu politika, kurumsal bilgilerin, bilgi sistemlerinin, süreçlerin ve uygulamaların gizliliğini, bütünlüğünü ve kullanılabilirliğini korumak, sürdürmek ve yönetmek amacıyla hazırlanmıştır. Air Rent A Car, bilgi varlıklarını kullanmakta olan tüm çalışanlar ve iş paydaşları bu politikanın kapsamındadır. Görev ve pozisyonu ne olursa olsun, tüm Air Rent A Car çalışanları ve tedarikçileri, ilgili yasal düzenlemeler, politikalar, prosedürler, yönetmelikler, Air Rent A Car çalışma ilkeleri ve sözleşmelerde belirtilen güvenlik ilkelerine uymak, riskleri sınırlandırmak ve kabul görmüş iyi uygulamalar çerçevesinde çalışmak zorundadır. Her birimin yöneticisi kendi sorumluluk alanında, Bilgi Güvenliği Politikası’na uyumun sağlanması için gerekli tedbirleri almak ve faaliyetleri gözetlemekten birinci derece sorumludur.

Küçük Çamlıca Mah. Libadiye Cad. No:24 Üsküdar-İSTANBUL adresinde mukim Aktif İriyıl Otomotiv İnşaat Turizm Ticaret ve San. Ltd. Şti.’ nin alt markası olan Air Rent A Car , kullanıcıların airrentacar.com ("Web sitesi") üzerinden ilettikleri kişisel bilgilerini, Gizlilik Politikası ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında kullanmayacak, ayrıca izinsiz olarak üçüncü kişilerle paylaşmayacaktır. Bununla beraber kullanıcı, paylaşmış olduğu bilgilerinin kendisine özel avantajların sunulabilmesi, satış, pazarlama ve benzer amaçlı her türlü iletişim faaliyetlerinin bildirimi maksatlarıyla, tüm Air Rent A Car iştirakleri ile de paylaşımına izin vermektedir. Air Rent A Car iştirakleri için; airrentacar.com web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Kişisel bilgiler; ad, soy ad, doğum tarihi, ev adresi, mobil ve sabit telefon numarası, e-posta adresi gibi kullanıcıyı doğrudan ya da dolaylı olarak tanımlamaya yönelik her türlü kişisel bilgiyi içermekte olup, kısaca “Gizli Bilgiler” olarak anılacaktır.

Air Rent A Car, kişisel bilgileri kendi bünyesinde profilleme, istatistiksel çalışmalar, reklam, tanıtım, pazarlama ve sair iletişim faaliyetleri amacıyla kullanabilecek ve sadece bu çalışmaların yapılması amacıyla bilginiz dahilinde olan 3.kişiler ile paylaşabilecektir. Air Rent A Car, kişisel bilgileri kesinlikle gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümlülüğü olarak addetmeyi, gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir. Air Rent A Car’ ın gerekli bilgi güvenliği önlemlerini almasına karşın web sitesine ve sisteme yapılan saldırılar sonucunda gizli bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, Air Rent A Car’ ın herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır.

Air Rent A Car, kullanıcılara ve kullanıcıların Web sitesinin kullanımına dair bilgileri, teknik bir iletişim dosyasını (Kurabiye-Cookie) kullanarak elde edebilir.

Ancak, kullanıcılar dilerlerse teknik iletişim dosyasının gelmemesi veya teknik iletişim dosyası gönderildiğinde ikaz verilmesini sağlayacak biçimde tarayıcı ayarlarını değiştirebilirler.

Kullanıcılar, Üyelik/Kişisel bilgilerini ve iletişim tercihlerini her zaman sisteme giriş yaparak güncelleyebilirler. Bu konuda taleplerinizi ayrıca Web sitemizde yer alan iletişim bilgilerinden bize ulaşarak da iletebilirsiniz. Talebiniz en kısa sürede değerlendirilerek uygulamaya alınacaktır.

airrentacar.com’ dan promosyon ve duyuru mesajı içeren e-posta almak istemiyorsanız [email protected] mail adresine "Kampanyalardan e-posta yoluyla haberdar olmak istemiyorum" başlığında mail göndermeniz yeterli olacaktır.

Her Kullanıcı, işbu Web sitesini ziyaret ederek, işbu Bilgi Güvenliği ve Gizlilik Politikası hükümlerini kabul etmiş sayılacaktır.