Anasayfaya dön
Sosyal Medya
Hata
Hata
Blog

Araç Kiralama Hakkında Bilmeniz Gerekenler 

 

Araç kiralama günümüzde oldukça popüler bir ulaşım şeklidir. "Ya araba alsam zaten burada fazla kalmam" gibi bir cümle araba sahibi olmamak için geçerli bir sebeptir. Araç sahibi olmak, özellikle sıkışık şehirlerde ve servisle işe gidip gelenler için bir zorunluluk haline geldi. Tabii kur farkları araç fiyatlarını da etkilediği için araç kiralama daha cazip geliyor.

 

 Ancak araç kiralamak sanıldığı kadar kolay değildir. Spesifik olarak, uyulması gereken bazı kurallar vardır. Araç kiralarken dikkatli olmazsanız araç kullanırken beklenmedik durumlarla karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle araç kiralarken bu tavsiyelere mutlaka uyun. O halde gelin birlikte araç kiralarken nelere dikkat etmemiz gerektiğine birlikte bakalım.

İlginizi çekebilir: Kadıköy Oto Kiralama  

 Kiralık Araç Kullanırken Dikkat!

 

 Araç yılı (aracın 3 yaşından büyük olmadığından emin olun)

 Araç kilometresi

 Araç güvenlik sistemleri ve donanımı (ABS, hava yastıkları, emniyet kemerleri)

 Sigorta ve kasko

 Tam Bakım

 Farlar, silecekler Aracın mevcut donanım özellikleri Şunları sağlayın: bileşenler iyi çalışır durumda.

 Elbette bu araç kiralamak için yeterli değil. Dikkat etmeniz gereken konular ve göz ardı edemeyeceğiniz sorunlar bulunuyor.

 

 Araç Kiralama Şirketlerinin Uyması Gereken Kurallar

 

 Araç kiralama şirketleri için;

 

 18 yaş üstü

 Sürücü belgesi

 Düzenlendiği tarihten itibaren 2 yaşından büyük sürücü belgesi

 Sözleşmede belirtilen tarihte araç teslimi

 Araç teslimi

 Araç bedeli

 Yurt dışına çıkmamak için Türkiye'de araç kiralarken aracın yakıt seviyesi

 

 Tüm bu noktaların dışında bir noktayı da eklemek ve unutmamak gerekir. Yaş grubu kiraladığınız araca göre değişmektedir. Her araç herkese kiralanamaz. Bu yaş grupları araç kiralama firmasına göre değişiklik gösterebilir. Parasını ödediğiniz sürece istediğiniz aracı kiralayabileceğinizi düşünüyorsanız, istediğiniz araçtan hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz.

 

 Araç kiralarken hukuk firmalarını tercih edin. Çünkü seyahat ederken istenmeyen durumlarla karşılaşabilirsiniz. Bugün her yerdeki tüm araç kiralama şirketleri zararsız değildir. Bu nedenle işe almayı düşündüğünüz firmaları araştırmak ve bu konuda karar vermek mantıklıdır. Güvenilir bir araç kiralama şirketi seçin ve onunla sözleşme yapın. Bu nedenle istenmeyen bir durum ortaya çıktığında haklarınızı kolayca savunabilirsiniz.


İlginizi çekebilir: Kadıköy Araç Kiralama

 

 Araç Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

 Bugünkü yazımızda araç kiralarken dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Özellikle tatil dönemlerinde ve mesai saatlerinde araç kiralama gerekli olabilir. Araç kiralama ve uygun fiyatlı olması nedeniyle yorucu ulaşım yolculuklarına ve taksilere para harcamaya karşı büyük bir avantajdır.

 

 Yoğun talep gören bir sektör olduğu için online olarak ve merkez bölgede onlarca farklı araç kiralama firması bulmak mümkün. Bu dönemde tam size göre bir araç kiralamak için dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var.

 

 İhtiyaçlarınızı Düşünün

 

 Araç kiralarken yolcu sayısını, şehir içi ya da şehir dışı kullanacağınızı, yakıt bütçenizi, çalışma saatlerinizi göz önünde bulundurun. Bu şekilde işinizi yapamayacak bir araba kiralamak veya size fazla gelen bir araba kiralamak için fazladan para kaybetmezsiniz.

İlginizi çekebilir:  Araba Kiralarken Dikkat Etmeniz Gerekenler

 Yakın Bir Yerden Kiralama

 

 İş veya tatil amaçlı seyahat eden ziyaretçilerin, şehre girişte bir yerden kiralamaları ve dönüşte kullanmaları tavsiye edilir. Bu detaya dikkat etmeyen pek çok ziyaretçi şehir merkezinde kirasını ödeyip otogara ya da havalimanına dönmek için ulaşım aracı kullanmak zorunda kalıyor.

 

 Fiyat İndirimlerinden Yararlanın

 

 Araç kiralama sektöründeki yüksek talep nedeniyle markalar sürekli olarak daha fazla müşteri çekmek için promosyonlar planlıyor. Tatil sezonunda bile bu promosyonlarla karşılaşabilirsiniz. Tek bir firmanın kampanyasını düşünerek araç kiralamayın.

 

 Yüksek fiyat iyi hizmet anlamına gelmez, düşük fiyat kötü hizmet anlamına gelmez. Bir araç kiralama firmasının kalitesini tecrübesi, kurumları, hizmet sürecindeki müşteri odaklılığı ve araçlarının kalitesi belirlemektedir.


Önemli Not: 

  • Sitemizde yer alan Blog yazıları Metin yazarları tarafından hazırlanmakta olup  sitemizi takip eden, yazılarımızı okuyan kişi yada kişiler için verilen bilgilendirici içerik dökümanlardır. 
  • Metinler airrentacar.com için hazırlanan özel metinler olup, kopya olarak başka yerlerde servis edilmesi yasaktır. 
  • Kelimeler ve cümleler mümkün olduğunda kontrol edilerek hazırlanmaktadır. 
  • Metin yazarları tarafından hazırlanan bu blog yazıların Hukuksal olarak bir geçerliliği olmadığını hatırlatmak isteriz.