Şartlar ve Koşullar

Kiralama Yaşı;
Ekonomik grup araçlar için 22 yaşını doldurmuş olmalı.
Orta grup araçlar için 23 yaşını doldurmuş olmalı.
Üst grup ve VIP araçlar için 25 yaşını doldurmuş olmalı.
Lüks grup araçlar için 27 yaşını doldurmuş olmalı.
 Kiralama Süresi
Otomobiller için en az 1 gün (24 saat), VIP ARAÇ İÇİN En az 2 gün dür. Daha kısa süreli kiralamalarda günlük fiyat uygulanır. Gecikmelerde, 1 saati geçtiği takdirde ise tam gün ücreti alınır. 
Depozit ( Kredi Kartı Kullanımı)
Kiralama yapan müşterilerimizden kiralama esnasında kendi adlarına düzenlenmiş bir kredi kartına sahip olmaları istenmektedir. Bu kredi kartından, kiraladıkları aracın grubuna göre, ekonomik grup araçlarda 400-500 TL tutarında, orta grup araçlarda  600 TL tutarında, üst grup araçlarda  1000 TL tutarında ve lüks grup araçlarda  1500 TL VIP araçlarda 4.000 TL. tutarında bir ön provizyon bloke edilir. 
Ehliyet Süresi
Ekonomik grup araçlar için en az 2 yılı doldurmuş olmalı
Orta grup araçlar için en az 3 yılı doldurmuş olmalı
Üst grup araçlar için en az 4 yılı doldurmuş olmalı
Lüks ve VIP grup araçlar için en az 5 yılı doldurmuş olmalı
UYARI: Kiralama esnasında yukarıdaki ön şartlar aranacağı için ehliyet ve kredi kartınızın yanınızda olması halinde aracı teslim alabilirsiniz. Düğün/Nikah/Nişan/Sünnet v.b konseptlerine araç sağlanmamaktadır.
Air Rent a Car Fiyatlarına dahil olan hizmet ve ürünler;
7/24 Call center
7/24 Türkiye’nin her noktasında yol yardım
10 gün ve üzeri araç kiralamalarında ikame araç
Opsiyonel hizmet ve ürünler;
1. Muafiyet Kaza Sigortası (CDW)
Kaza durumunda, 1.000 TL` lik kiracı sorumluluğunu ortadan kaldıracağı gibi, çarpışmaya bağlı olmadan meydana gelen 1.000 TL .`ye kadar olan hasarları (lastik -cam- far hasarları hariç) müşteri beyanı ile polis raporuna gerek kalmaksızın teminat kapsamına alır. Günlük 15 TL/gün ödeyerek bu sigortayı satın alabilirsiniz.
2. Lastik Cam Far Sigortası (LCF)
Aracın camları ve lastiklerinde bir hasar olması risklerini kapsar. Günlük 10 TL/gün ödeyerek bu sigortayı satın alabilirsiniz.
3. Ek Sürücü
Aracı kiralayanın dışında bir kişinin kullanabilmesi için, geçerli kimlik ve sürücü belgesi bilgilerinin kiralama başlangıcında sözleşmeye yazılması, ek sürücü imzasının sözleşmede yer alması ve günlük ek sürücü ücretlerinin ödenmesi gerekir. Bu kurala uyulmadığı takdirde alınan sigortalar geçersiz sayılır ve kiracı ile kullanan kişiler tüm hasarlardan sorumlu tutulur. Günlük 10 TL/gün ödeyerek ek sürücü kullanım hakkını satın alabilirsiniz.
4. Çocuk Koltuğu
Araçlara bebek ve çocuk koltuğu sağlanabilmektedir. Rezervasyonunuz esnasında belirtmeniz halinde rezervasyon sorumlularımız size bilgi vereceklerdir. Günlük 10 TL/gün ödeyerek çocuk koltuğu hizmetini satın alabilirsiniz.
5. Navigasyon Hizmeti
Navigasyon ihtiyacınız var ise Navigasyon bulunmayan araçlara Navigasyon takıyoruz. Günlük 10 TL/gün ödeyerek navigasyon hizmetini satın alabilirsiniz.
Kaza Durumlarında:
Kullanıcı Muafiyet Kaza Sigortası (CDW) satın almış olsa dahi aşağıdaki evrakları tamamlamak ve 24 saat içerisinde Air Rent a Car a bildirmek ve ulaştırmak zorundadır.
1. Çift taraflı ve ıslak imzalı tutanak yada Polis/Jandarma tutanağı
2. Kaza çift taraflı ise karşı tarafın Ehliyet, Ruhsat veTrafik Sigortası Poliçesi
3. Kaza yeri ve araçların detaylı fotoğrafları (En az 7 Fotoğraf ve 5 ila 7 metre uzaklıktan çekilmeli)
4. Alkol Raporu
Kullanıcı Muafiyet Sigortası(CDW) satın almadığı durumlarda ve hasarın oluşması durumunda kaza evrakları eksiksiz olarak Air Rent a Car yetkililerine teslim edilmiş olsa dahi oluşan hasarın 1.000 TL` sını ödemekle yükümlüdür. Kullanıcı Kaza Durumunda İstenen Evrakları eksiksiz olarak Air Rent a Car` a teslim etmemesi durumunda oluşan hasarın tamamını öder.
10 Gün ve üzeri kiralamalarda, kullanıcı hasar durumunda ikame araç hakkına sahiptir. Ancak bu durum AİrrentaCar insiyatifinde olup hasar durum ve şekline göre değişiklik gösterebilmektedir.
Önemli Bilgiler
Aşağıdaki hallerde Sigortadan Yararlandırma Teminatı geçersiz olacak ve oluşacak zarar sigorta kapsam dışında kalacaktır:
1. Aracın kira kontratı üzerinde ismi yazılı kişilerden başkasına kullandırılması,
2. Aracın normal kullanım koşulları dışında kullanılması (aracın yüksek motor harareti ile kullanılması, kötü yol şartları veya patlamış lastik üzerinde yürünmesi, araca yanlış yakıt doldurulması ve benzeri diğer durumlar),
3. Aracın trafik kuralları dışında kullanılması (yasal hız sınırlarının aşılması, kırmızı ışıkta geçilmesi ve benzeri diğer ihlaller), Aracın alkol veya uyuşturucu madde etkisi altında kullanılması,
4. Araçta taşınan bir yükün hasara veya kazaya sebep olması,
5. Aracın dikkatsiz ve tedbir alınmaksızın kullanılması (yağışlı havalarda yol şartlarına göre hız ayarlamasının yapılmaması, öndeki aracın en az emniyet mesafesinden takip edilmemesi ve benzeri diğer kullanımlar),
6. Meydana gelmiş bir kazanın veya çalınma durumunun anında müşteriye verilecek olan irtibat telefonlarına bildirilmemesi, aracın kaza yerinde terk edilmesi (doktor raporu ile saptanmış engelleyici bir durum olması durumu hariç),
7. Meydana gelen bir kazada ilgili makamlardan 48 saat içerisinde gerekli raporların (trafik ve alkol raporu) alınmaması,
8. Aracın çalınması durumunda orijinal anahtarının teslim edilememesi,
9. Onay alınmaksızın ve kira süresinin bitmesine rağmen aracın teslim edilmemesi,
10. Aracın içerisinde taşınan yüklerden ötürü araçta veya karşı tarafta bir hasar oluşması,
11. Lastik Cam Far Sigortası (LCF) ayrıca satın alınmadı ise Lastik, cam veya farda meydana gelen hasarlar Muafiyetli Kaza Sigortası içerisine dahil değildir.
12. 3. şahıslara verilen hasardan doğacak maddi tazminat tutarları, mecburi mali mesuliyet sigortası teminatı kapsamında teminat altındadır. Teminat sınırları dışında kalan tutarlar için müşteri KİRACI sorumludur.
13.
1-3 günlük araç kiralama Km limiti 250 Km` dir.
4-7 günlük araç kiralama Km limiti 220 Km` dir.
8-14günlük araç kiralama Km limiti 200 Km` dir.
15 ve üzerigünlük araç kiralama Km limiti 135 Km` dir.Km aşımlarında, Km başı 0.40TL den ücretlendirilir. (Örnek: 100Km aşım olursa = Km aşım ücreti 40TL` dir)
Kira Kontratında Değişiklik Talepleri
Kiralama fiyatı ve verilen rezervasyon onayı başlangıçta anlaşılmış olan koşullara göre verilmiştir. Bu koşullarda talep edilebilecek bir değişikliği operasyonel olarakarşılayabilmenin mümkün olmadığı durumlarda ( aracın rezervasyonunun olması, bakım kilometresinin gelmesi vb.) bu talep karşılanamayabilir. Değişiklik talebi kabul edilmiş olsa dahi bu durum başta belirlenen fiyat hesaplamasını değiştireceği için ek bir ücret talep edilebilir veya erken dönüşlerde iade yapılamayabilir. Aşağıdaki koşullardan herhangi birisinde meydana gelebilecek bir değişiklik kiralama şartlarını değiştirebilir. Kiralama süresinin uzatılması talebi, ilk uzatmada telefon ile alınır ve ücreti mail order ile tahsil edilerek onaylanır.
Rezervasyon Şartları ve Ödeme
Online kiralama işlemlerinde rezervasyon esnasında verilen kredi kartı bilgilerine istinaden ödeme otomatik olarak rezervasyonla eş zamanlı alınır. Ofisten yapılan kiralama işlemlerinde ödemeler kiralama başlangıcında geçerli bir kredi kartı ile yapılır. Kiralamalarda Kredi Kartı bulundurmak zorunludur.Adres teyidi yapılmadan araç kiraya verilmeyecektir.
Rezervasyon yapmış olduğunuz aracın bir önceki müşteride oluşabilen hasar yada arıza durumlarında rezervasyondaki seçilen araç marka ve modeli eşdeğer bir araç ile değiştirilebilir.
Kesin rezervasyon yaptırmanızı takiben rezervasyon departmanımız tarafından aranacak veya bir mesaj alacaksınız. Ödemenizi, kredi kartınızdan “mail order” veya “hesaba havale” ile rezervasyon aşamasında veya aracı teslim alırken kredi kartı olarak ödeyebilirsiniz. Kredi kartınızdan kiraladığınız araç grubuna göre değişmekle birlikte bir ön provizyon bloke edilir.
Trafik cezaları kiracıya aittir. Kiracıdan alınan provizyondan Trafik cezaları tahsil edilir, Cezanın geç gelmesi durumunda Provizyon kalkmış olacağından ötürü Kiracı ile görüşerek Kiracının daha önce vermiş olduğu Provizyondan Provizyonun karşılamadığı durumlarda tebliğ ettiği Kredi KArtından ,  ceza/cezalar tahsil edilir.
Kiralama sona erdikten sonra Fatura kesilir ve en geç 7 iş günü içerisinde sözleşmede belirtmiş olduğunuz email adresinize  mail olarak gönderilir.
Aracın trafikten alıkonulması halinde, bu süre kiralama süresine eklenir.
İptal Rezervasyon Şartları ve Ödeme
Rezervasyon İŞLEM günü içinde yaptığınız kiralamayı iptal ettiğinizde herhangi bir ücret talep edilmez. Diğer iptal şartları ;

ÖDEME TİPİ
İPTAL TARİHİ
KESİNTİ
 

ONLİNE ÖDEME
İŞLEM TARİHİNDE
0
 
 
ÖN ÖDEME
İŞLEM TARİHİNDE
0
 
 
ONLİNE ÖDEME
TESLİM SAATİNE 48 SAAT KALANA KADAR
TOPLAM BEDELİN %25’İ  KESİLİR VE BİR SONRAKİ KİRALAMANIZDA KULLANILABİLİR. 
 
 
ÖN ÖDEME
TESLİM SAATİNE 48 SAAT KALANA KADAR
TOPLAM BEDELİN %100’Ü  KESİLİR VE BİR SONRAKİ KİRALAMANIZDA KULLANILABİLİR. 
 
ONLİNE ÖDEME
TESLİM SAATİNE 48 SAATTEN AZ KALANA KADAR
TOPLAM BEDELİN %100’Ü
 
 
ÖN ÖDEME
TESLİM SAATİNE 48 SAATTEN AZ KALANA KADAR
TOPLAM BEDELİN %100’Ü
 
7/24 irtibat numaramız
444 7 900
(0216) 505 55 05
info@airrentacar.com.tr

Sahrayıcedit Mah. Halk Sk. No:52A/1 Sıddıklar Plaza Kadıköy-İSTANBUL

Bu ofiste seçilen araba sınıfından yok. Lütfen farklı bir sınıf seçin!